דינה ליבוביץ

MA
 חיפה
052-3745698
dinaleco@gmail.com 
 

השכלה

בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באונ' חיפה, תואר ראשון בפסיכולוגיה באונ' בר אילן. מומחית בפסיכולוגיה קלינית מ-1988 ומדריכה אנשי מקצוע בפסיכותרפיה ובדיאגנוסטיקה  מ- 1995. בוגרת בי"ס לפסיכותרפיה, וכן סיימתי ב2009 את לימודי המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית.

ניסיון

בי"ח פסיכיאטרי טירת הכרמל, 1983-1987. טיפול אינדיבידואלי וקבוצתי במטופלים מהמחלקות ומהמרפאה. הנחיתי קבוצה מתמשכת פעמיים בשבוע, קבוצה גדולה שכללה את כל המחלקה ועוד.
מרפאה לבריאות הנפש משרד הבריאות, נהריה, 1989-1995.טיפול אינדיבידואלי,קבוצתי. והדרכה למתמחים בפסיכולוגיה, בפסיכיאטריה ופסיכותרפיסטים ממקצועות שונים.
משרד הבטחון, אגף השקום, 1989-2011 . הנחיתי קבוצות שונות שעסקו באובדן ובשכול.רשימה חלקית:קבוצות הורים שכולים, אחים שכולים, הדרכת הורים שבניהם נפגעו נפשית בצבא, קבוצות נכים ונכות פיזית, קבוצה שכללה משתתפים עם בעיות נפשיות קשות וקבוצה בינונית שנערכה במועדון נכי צה"ל ועוד.(כל הקבוצות ארוכות טווח בין שנה ל-4 שנים) כמו כן, לאורך תקופה זו, טיפלתי אינדיבידואלית במטופלי אגף השיקום ועדיין מטפלת. הטיפולים עוסקים באבדנים וטראומות ובהתמודדויות יומיומיות.
עמך, עמותה לטיפול בניצולי שואה ובני הדור השני, מ – 1997 ועד היום. טיפול אינדיבידואלי במטופלי הדור הראשון והדור השני. טיפול קבוצתי, שתי קבוצות טיפוליות הנמשכות כבר 15 שנה, ואחת הפכה לפני כ6 שנים לקבוצה אנליטית.וקבוצות בינוניות, גדולות המתקיימות סביב יום השואה. כמו כן, אני עוסקת בהדרכה אינדיבידואלית של פסיכולוגים, עו"ס ומטפלים באומנות, ביבליותרפיה וכו'. לאורך השנים הנחיתי מספר קבוצות הדרכה שעסקו בטיפול אינדיבידואלי, קבוצתי וביחסי צוות.
קליניקה פרטית מ – 1988 ועד היום. בקליניקה אני עוסקת בטיפול אינדיבידואלי(מבוגרים ומתבגרים), קבוצתי(קבוצה אנליטית) ובהדרכת אנשי מקצוע באופן אינדיבידואלי וקבוצתי (מרכז לטיפול באלימות, צוות בבי"ח פסיכיאטרי, צוות סוציאלי במחלקה אונקולוגית ופסיכולוגיות משפ"ח ועוד)..
במשך כל עבודתי כפסיכולוגית עסקתי בטיפול אינדיבידואלי ובהנחיית קבוצות. כך שצברתי ניסיון רב, בשני התחומים. אני אוהבת את שני התחומים ומרגישה שהידע והניסיון שרכשתי בשניהם משלימים זה את זה עבורי ועבור מטופלי. כמטפלת אני עוסקת במגוון רחב של בעיות, אך, יש לציין שבמשך שנות עבודתי צברתי ניסיון רב בטיפול בכאב, באובדן  ובטראומות  שונות.