דבר יו"ר המכון

 

כיושבת-ראש  המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, אני  מברכת על כניסתך לאתר המחודש שלנו. אני מקווה שהוא יהווה עבורך משאב מקצועי ואמצעי זמין למידע אודות פעילויות המכון, כמו גם לקשר פורה עמנו.

האנליזה הקבוצתית הנה גישה טיפולית שבבסיסה האמונה כי תהליכי ריפוי נעשים בקבוצה ועל ידי כלל משתתפיה. מאחר ומירב עיסוקה הוא  בתקשורת וביחסי הגומלין הנרקמים בין האנשים היא רלוונטית גם לארגונים, לקהילות  ולחברה בכלל.

הנהלת המכון מבטאת את ההכרה בנחיצות השיח והרב-שיח כדרך להתמודדות עם סוגיות ועימותים שונים במכון ומחוצה לו. במסגרת פעילות המכון אנו מפעילים קבוצות עבודה הפועלות באופן שיוויוני, הדדי ודמוקרטי. הנהלת המכון משתתפת בתהליכי קבלת ההחלטות כמו גם במציאת דרכים ליישומן.

התברכנו בחברי מכון ובוגרי תכניות הכשרה, שהתנסו באנליזה קבוצתית  ממושכת, המפעילים קבוצות כאלה ברחבי הארץ, כמפורט בתפריט "קבוצות טיפוליות".

בנוסף, חברי המכון מדריכים ומלמדים בתכניות אקדמיות מגוונות, במוסדות בריאות, חינוך ורווחה, כמו גם בארגונים רבים בארץ ומחוצה לה.

אנו רואים חשיבות רבה בהפצת הידע  ותפיסת העולם של האנליזה הקבוצתית  לקהילות שונות בארץ. זאת על מנת לשפר את התקשורת בין חברי הקהילה, באמצעות עבודה בקבוצות קטנות, בינוניות וגדולות.

נברך על כל יוזמה שנוכל להיות שותפים בה.

אני גאה להיות חלק משרשרת של אנשים שבנו הובילו והשקיעו בפיתוח המכון.

 

בברכה,
מרית יפה מילשטיין

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *