דבר היו"ר המייסד

PhD
avi@berman-psychology.com

אנשים משמשים משאבים טבעיים זה לזה. התפתחותו של כל אדם מתרחשת באופן טבעי בתוך קבוצות השתייכות, בהן אנו משולבים מילדותינו. הטיפול הקבוצתי מבוסס על האמון בכוחה המרפא של הקבוצה הטבעית והוא מעצים את תרומתה.

כמטפלים קבוצתיים, אנחנו מאמינים בכוחה המיטיב, המפתח והמרפא של הקבוצה, כאשר היא מונחית באופן מקצועי. הקמנו את המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית מתוך רצון לקדם את התפתחות התיאוריה והיישום של גישה זו, מתוך כוונה לאפשר טיפול קבוצתי מקצועי לכל המעונין בכך ולהכשיר מטפלים קבוצתיים בגישה זו. אנו רואים את החשיבה הפסיכואנליטית בכלל ואת האנליזה הקבוצתית בפרט כתרומות משמעותיות לבנייתה של תרבות של הבנת האדם והבנת היחסים בינו לבין הזולת ובינו לבין החברה שהוא מתקיים בתוכה. אנחנו רוצים שתרומות אלה לתרבותנו יהיו פתוחות ככל שניתן לכל מי שמתעניין בהן.

בנינו מסגרת המנסה לקדם פתיחות, דיאלוג ומזמינה להצטרפות והשתתפות כפי שמבטאת רוחה של האנליזה הקבוצתית. רב שיח בקבוצה מהווה בסיס לכל פעילותינו גם במסגרת מפגשי המכון וגם באתר זה. אנו מקוים כי אתר זה ישתלב ברב השיח העירני בארץ אודות הקבוצה, ואודות הטיפול הקבוצתי.

ולבסוף: כל מה שהקמנו הינו תוצאה מבורכת של עבודת צוות. ההישג העיקרי שלנו, כמייסדי המכון, מתבטא בכך שהצלחנו לאפשר את תרומתם של רבים אחרים. אנו מאחלים לכם להפיק עניין ותועלת מן החומר באתר ומזמינים אתכם לדיאלוג עמנו.

ד"ר אבי ברמן

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *