האנטי-גרופ ומנהיגות בארגונים ערב עם מוריס ניצון

האנטי-גרופ ומנהיגות בארגונים

ערב עם מוריס ניצון

הנכם מוזמנים לערב שיתקיים בזום

ביום חמישי 25.03.21 בין השעות 20:00-22:00

 

הרעיון של אנטיגרופ, פותח במקור בקונטקסט של קבוצות אנליטיות טיפוליות, אך יש לו חשיבות רבה לארגונים, אשר הנם תצורות קבוצתיות וניתן לראות גם בהם תהליכים קבוצתיים בונים והרסניים דומים.

למנהיג הארגון יש השפעה רבה על המידה בה יתפתח אנטיגרופ בארגון. בשל עמדת הכוח וההשפעה שלהם, מנהיגים יכולים ליצור ארגונים עם חזון, אמון ולכידות; ויכולים, במידה שווה, ליצור ארגונים כאוטיים ומפוצלים אשר אינם מתפקדים. חשוב שהמנהיג יכיר בכך שתהליכים הרסניים בארגון עלולים להיווצר או שהם כבר קיימים בפועל, היות שההכחשה של תהליכים לא פונקציונליים כאלה בארגון- הינה גורם מפתח בהיווצרות תהליכי אנטיגרופ.

לעומת זאת, קומוניקציה של המנהיג יכולה להשפיע לחיוב: מערכות קומוניקציה בהירות מהוות תמיכה לכוחות שיש לארגון, בעוד שקומוניקציה מבולבלת, מעוותת או לא אמיתית, מחלישה את הארגון. לתהליכי התקשורת והמנהיגות יש השלכות משמעותיות ככל שהמאה ה21 מתקדמת.

 

מוריס ניצון-בעל תואר PHD, הוא פסיכולוג קליני, פסיכותרפיסט ואנלטיקאי קבוצתי. הוא אנליטיקאי מנחה בכיר במכון לאנליזה קבוצתית בלונדון וחבר מייסד בפרקטיקה האנליטית של קבוצת פיצרוביה. לאחרונה פרש מקריירה מכובדת של חמישים ואחת שנים ב- NHS הבריטי, שם היה ראש שירותי הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה במשך 30 שנה. בשנת 2015 הוענק לו נשיא עיטור המכללה המלכותית לפסיכיאטרים עבור שירותיו לבריאות הנפש, כולל פסיכותרפיה קבוצתית. הוא סופר שספריו "האנטיגרופ: כוחות הרסניים בקבוצה" ו"הקבוצה כאוביקט של תשוקה" תוארו כ"קלאסיקות בתחום. ספרו האחרון "מעבר לאנטיגרופ" הוא אוסף מאמרים בנושאים עכשוויים בתרבות המאה ה -20. הוא מרצה ונותן סדנאות ברחבי העולם. מוריס ניצון הוא גם אמן פעיל, שמציג באופן קבוע בלונדון. לאחרונה החל בגישה מקוונת חדשה בה הוא מציג את ציוריו, מתאר את הרקע האישי והחברתי שלהם ומזמין את חברי הקהל להצטרף לחקר הקבוצות של הנושאים המתהווים.

משתתפים:

מנחת הערב אליזבט רוטשילד: עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית, אנלטיקאית קבוצתית, חברת הועדה המדעית במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, עובדת בקליניקה פרטית בטיפול פרטני, זוגי וקבוצתי.

מראיינת ליאת ורהפטיג ארן: פסיכולוגית קלינית, אנלטיקאית קבוצתית, עמיתה במכון תל-אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, עובדת בקליניקה פרטית בטיפול פרטני, זוגי וקבוצתי. ליאת היא חברת סגל במכון לאנליזה קבוצתית, בבית הספר לפסיכותרפיה פסיכואנליטית של בית החולים ברזילי ובמרכז ויניקוט, הקימה וניהלה את בית הספר לפסיכואנליזה התייחסותית הבין- לאומי של קייב.

מתדיין רונן קובלסקי: פסיכולוג קליני מדריך, מייסד וראש המכון הישראלי לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק, חבר במכון לאנליזה קבוצתית, מרצה ומדריך במרכז ויניקוט, במכון מגיד לפסיכותרפיה פסיכואנליטית של האוניברסיטה העברית ובמכללה האקדמית לחברה ואומנויות. שיחק, כתב וביים בתיאטרונים שונים. ייסד את קבוצת התיאטרון "הגדה השמאלית" ואת פרויקט התיאטרון הגרמני-ישראלי "דור שלישי".

זכה בפרס "ארינה" האירופאי לבימוי. כתב את "היכל המראות על הבמה: פסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק".

תוכנית הערב:

20:00-20:05 ברכות- דר' עדו פלג וגב' אליזבט רוטשילד

20:05-20:50 גב' ליאת ורהפטיג ארן, מראיינת את מוריס ניצון, לונדון

20:50-21:10 מר רונן קובלסקי- מתדיין

21:10-21:40 שיח עם הקהל

21:40-21:55 דר' מוריס ניצון -תגובות

21:55-22:00 דברי סיום- גב' אליזבט רוטשילד

 

עלות לאורחים 55 ש"ח להרשמה ותשלום

עלות לחברי מכון 40 ש"ח להרשמה ותשלום

לסטודנטים ההשתתפות ללא עלות אך נדרשת הרשמה

להרשמה

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *